GOLFOVÉ KURZY PRE DETI A DOSPELÝCH

Naša golfová akadémia je ideálnym miestnom pre výuku začiatočníkov golfu detí a dospelých.

Držanie palice

Kurz sa skladá z 10 lekcií a každá z nich trvá 45 minút. Frekventanta učíme ako držať palicu, ako švihať, ako správne používať jednotlivé typy úderov. Každá lekcia je venovaná inej technike, tak aby sme frekventanta naučili jednotlivé základné aspekty hry. Pri týchto praktických ukážkach a cvičeniach sa zároveň učí aj teória. Záverečné lekcie sa odohrávajú na ihrisku s vysvetlením pravidiel a etikety, tak aby náš frekventant sa vedel orientovať pri hre a zároveň vedel prakticky využiť jednotlivé naučené údery.

Po absolvovaní kurzu celého kurzu sa koná skúška na zelenú kartu. Tá je zložená z teoretickej časti (pravidlá a etiketa) a praktickej časti (hra na ihrisku). Samozrejme, všetky teoretické informácie sa budúci golfista dozvie už na samotných lekciách, ako sme písali vyššie.

Po úspešnom absolvovaní skúšky sa hráč musí zaregistrovať do nejaké golfového klubu, aby získal zelenú kartu, čo je v prenesenom význame znamená akoby vodičský preukaz, ktorý ho oprávňuje samostatne hrať na ihrisku.  Po zapísaní sa do klubu, hráč obdrží od klubu a Slovenskej golfovej asociácie Zelenú kartu.